Çalışma Saatlerimiz

Pazartesi – Cuma 9:00 – 19:00
Cumartesi 9:00 – 19:00

Randevu

Randevularınızı iletişim formumuzu doldurarak, bizi arayarak veya WhatsApp hattımızdan alabilirsiniz.

İletişim Numaramız

+90 546 977 08 33

Uzman ekibimiz sizlerin hizmetinizde.

Sosyal Medya

Facebook, İnstagram ve YouTube kanallarımızı takip edebilirsiniz.

Botox

Botox Nedir?

Botulinium toksini clostridium bakterisinden elde edilen bir toksindir. İlk olarak şaşılık tedavisinde kullanılmış daha sonra kozmetolojide çok hızlı kullanım alanı bulmuştur.

Yaşlanma ve mimik kaslarımız yüzümüzde istenmeyen yaşlılık belirtilerine ve kırışıklıklarına neden olur. Yaşlanmaya karşı konulamaz fakat mimik kaslarımızın bu yöndeki etkisi azaltılabilir.

Botilinium toksini kaş aralarında, alında ve göz çevresinde oluşan statik ve dinamik kırışıklıkları tedavi etmek için kas içine uygulanır. Bu sayede kaslar zayıflar ve kırışıklık önlenmiş olur. Uygun dozda kullanıldığında gülme fonksiyonumuzu etkilemez.

Botox Ne Zaman Uygulanmalıdır?

Yüzümüzde kırışıklıklar oluşmaya başlamadan botox enjeksiyonu yapılırsa bu çizgiler hiç oluşmaz, oluşmayan yeni başlayan çizgiler kaybolur. Rutin olarak her kişinin 30 yaşından sonra botox enjeksiyonu yaptırması önerilir.

Botox Etkisi Ne Kadar Sürer?

Botoksun etkisi 4-6 ay arasında devam eder. Uygulamadan 15 dk önce uygulanacak alana topikal anestezik krem uygulanır. Ayrıca buna ilave olarak buz uygulamasının ağrı dışında ödem ve oluşabilecek morluğu azaltıcağını biliyorum. İşlem çok ince iğneler ile yapılır.

Botox Uygulama Sonrası Süreçte Nelere Dikkat Edilmelidir?

Ciltte 4 saatte kaybolan kızarıklık olabilir. Etkisini 2-3 günde görmeye başlarız. Nihai sonuç 10 günde ortaya çıkar. 10 gün sonra yapılacak kontrolde ufak tefek rütuşlar yapılabilir.

“Bizimle İletişime Geçin Hayallerinizi Gerçekleştirelim.”

İletişim Formu