Çalışma Saatlerimiz

Pazartesi – Cuma 9:00 – 19:00
Cumartesi 9:00 – 19:00

Randevu

Randevularınızı iletişim formumuzu doldurarak, bizi arayarak veya WhatsApp hattımızdan alabilirsiniz.

İletişim Numaramız

+90 546 977 08 33

Uzman ekibimiz sizlerin hizmetinizde.

Sosyal Medya

Facebook, İnstagram ve YouTube kanallarımızı takip edebilirsiniz.

Meme Protezi

Anestezi türü: Genel anestezi
Ameliyat süresi: 1 saat
Hastanede yatış: 1 gece
İstanbul’da kalma süresi: 5 gün
Günlük aktivitelere dönme: 1 hafta

Kadınların özgüvenlerini arttıran en önemli yapılarının başında göğüs bölgesi olduğu biliniyor. Bundan dolayı gerek gençlik döneminde genetik, gerekse de bir çok başka faktöre bağlı olarak memeler gelişmeyebiliyor. Bazen emzirme veya aşırı kilo kaybına sekonder de memeler küçülebilir. Silikon meme protezlerindeki teknolojik gelişmeye bağlı olarak bu alanda çok yüz güldüren operasyon sonuçları alınmaktadır.

Bu gibi şikayetler ile başvuran hastalarımızda tıbbi özgeçmişi ile ilgili ayrıntılı değerlendirme yapıyoruz. Ailesinde ve kendisinde herhangi bir meme hastalığı olup olmadığı önemli. Operasyon planlaması öncesi meme ultrasonografisi önermekteyiz.

Meme Boyutuna Nasıl Karar Verilir?

Kişinin istediği meme boyutunu onun isteği ve doku bazlı olarak beraber karar vermekteyiz. Ayrıca dokunun hacmi ve doku kalınlığı, göğüs kafesinin genişliği ve sarkmanın boyutuna göre de karar verebiliyoruz. Asimetri varlığında iki tarafa farklı hacimde protezler konabilir.

Meme Büyütme Operasyonu için Yaş Sınırı Var mı?

Meme büyütme için meme gelişiminin tamamlandığı 18 yaşını beklemek en uygun olanıdır. Bazen tek memenin gelişmediği ciddi asimetrik memelerde ve de tibbi gereklilik durumunda daha erken de yapılabilir. Emziren kadınlarda emzirme kesildikten en erken 4-6 ay sonra yapılmalıdır.

Meme Büyütme Operasyonlarından Sonra İz Kalır mı?

Meme operasyonlarında meme başından, koltuk altından veya meme alt kıvrımından, 4 cm lik bir kesiden konulabilmesine rağmen en güvenli yöntem meme alt kıvrımından konulmasıdır. Buradaki iz 1 yıl sonra nerdeyse görülmeyecek hale gelir.

Protezler Kas Altı mı- Kas Üstü mü Konulur?

Protezler bez altı, zar altı, kas altı veya kısmi kas altı kısmi bez altı olarak konulabilmektedir. Buna karar verirken sarkma miktari, doku kalınlığı ve seçilen implantın çeşidi dikkate alınır.

Meme Büyütme Operasyonları Ağrılı mıdır?

Kas üstü konulan operasyonlarda nerdeyse ağrı hiç olmazken kas altı operasyonlarda basit ağrı kesicilere cevap veren ağrılar olabilmektedir.

Meme Büyütme Ameliyatı Olanlar Emzirebilir mi?

Operasyondan sonra emzirme yapılabilir.

Meme Protezlerinin Ömrü ne Kadardır?

Silikon memem implantlarının belirli bir ömürleri olmayıp, bazen zaman içerisinde oluşabilecek deformasyonlardan kaynaklı değişimi gerekebilmektedir.

“Bizimle İletişime Geçin Hayallerinizi Gerçekleştirelim.”

İletişim Formu