Çalışma Saatlerimiz

Pazartesi – Cuma 9:00 – 19:00
Cumartesi 9:00 – 19:00

Randevu

Randevularınızı iletişim formumuzu doldurarak, bizi arayarak veya WhatsApp hattımızdan alabilirsiniz.

İletişim Numaramız

+90 546 977 08 33

Uzman ekibimiz sizlerin hizmetinizde.

Sosyal Medya

Facebook, İnstagram ve YouTube kanallarımızı takip edebilirsiniz.

Meme Dikleştirme / Protez

Anestezi türü: Genel anestezi
Ameliyat süresi: 2-3 saat
Hastanede yatış: 1 gece
İstanbul’da kalma süresi: 5 gün
Günlük aktivitelere dönme: 1 hafta

Memeler ilk gençlik dönemlerinde sıkı ve de dik dururlar. Ancak zamanla yer çekimi, yaşlanma süreci, emzirme, hormonal dengesizlik, kilo değişimleri ve sütyen kullanmama gibi nedenlerden dolayı eski sıkılığını ve dolgunluğunu kaybedip sarkabilirler. Kadınlar bunu belirli oranda destekli sütyenler ile kamufle etmeye çalışırlar. Fakat bu durumun şiddeti artınca bu kadınlarda hem mutsuzluk hemde özgüven kaybına neden olabilmektedir.

Bu ameliyatta gerek silikon implanlar ile gerekse de yağ enjeksiyonları ile kaybolan hacim de yerine konabilir. silikon implant üst dekoltenin uzun süre dolu kalmasına katkı sağlarlar.

Bu operasyon emzirenlerde emzirme bittikten 6 ay sonra yapılabilir.

Operasyonda dikleştirme ile bazen çok aşırı büyük olan meme başları da küçültülmektedir.

Meme dikleştirme-büyütme için kullanılan 3 faklı teknik mevcut. Hafif derecede sarkması olanlarda sadece meme başı etrafındaki kesiden yapılan sirkumareolar, sarkması biraz daha fazla olanlarda vertikal (lollipop), şiddetli olanlarda ters T izli yöntemler en çok kullanılanlardır.
Ameliyattan sonra en az 2 ay destekli sporcu sütyeni kullanması önerilir. 3 ay ağır spor yapmaması , ağırlık taşımaması, yüksek raflara uzanmaması ve yüzü koyun yatmaması önerilir.

Meme dikleştirme operasyonlarından sonra belirli oranda bir iz olabilmesine karşın bu izler yaklaşık 1-1.5 sonra minimal seviyeye inmektedir. Meme dikleştirme-büyütme sonraki dönemlerde emzirmeye engel teşkil etmemektedir.

“Bizimle İletişime Geçin Hayallerinizi Gerçekleştirelim.”

İletişim Formu