Çalışma Saatlerimiz

Pazartesi – Cuma 9:00 – 19:00
Cumartesi 9:00 – 19:00

Randevu

Randevularınızı iletişim formumuzu doldurarak, bizi arayarak veya WhatsApp hattımızdan alabilirsiniz.

İletişim Numaramız

+90 546 977 08 33

Uzman ekibimiz sizlerin hizmetinizde.

Sosyal Medya

Facebook, İnstagram ve YouTube kanallarımızı takip edebilirsiniz.

Karın Germe

Anestezi türü: genel anestezi
Ameliyat süresi: 2-3 saat
Hastanede yatış: 1 gece
İstanbul’da kalma süresi: 6-7 gün
Günlük aktivitelere dönme: 1 hafta

Yaşlanma süreci, aşırı zayıflama, gebelikler ve daha bir çok nedenden dolayı karın bölgesinde gevşeme, sarkma, cilt çatlakları ve özellikle mide bölgesinde bombelik ulaşabilmektedir. abdominoplasti operasyonu ile bu görünümden kurtulup sıkı , düz ve bel oyuntusunun belirgin olduğu bir karın yapısına sahip olunması hedeflenir.

Karın Germe Operasyonu İçin Uygun Kişiler Kimlerdir?

Karın bölgesinde gevşeme, sarkma, cilt çatlakları ve özellikle mide bölgesinde bombelik olan herkes karın germe için uygun birer adaydır. Fakat aşırı obez, karın içi yağlanması çok olanlar, kontrolsüz şeker hastalığı olanlar, aşırı sigara içicisi olan ve ağır sistemik hastalığı olanlar uygun değildir.

Kimler Karın Germe İçin Uygun Değildir?

Karın germe için en uygun zaman kişinin ideal kilosuna geldiği zamandır. aksi halde karın içi yağlanmadan kaynaklı bombelik kaybolmayacak, fit ve düz bir karın görüntüsü elde edilemeyecektir.

Karın Germe Operasyonundan Sonra Hamile Kalınabilir Mi?

Doğum sonrası en az 1 yıl beklenmeli ve karın germeden sonra 1 yıl gebe kalınmamalıdır.

Mini Karın Germe Operasyonu Nedir?

Deride sarkma ve deformasyon sadece göbek altında lokalize ise ve göbek üstünde herhangi bir gevşeklik yoksa, bu durum liposcution ile düzeltilemiyorsa mini karın germe yeterli olabilmektedir. Bunun tam karın germeden farkı göbeğin yerinin değişmemesi ve izin daha kısa kalmasıdır.

Bu operasyonda sarkmış, kalitesiz ve fazla olan deri izler bikini bölgesinde kalınacak şekilde eksize edilir. Göbek deliği yeni yerine taşınır.1 ay özel bir korse giyilir.2 hafta hafif eğik bir postürde hareket edilir. Nihai sonuç 3-6 ayda alınır.
Bu operasyona en sık sırt ve bel bölgesi liposuctionu kombine etmekteyiz. Karın kası yırtığının onarımını ve liposuction da dahil bel bölgesi 12-15 cm incelebilmektedir.

Karın Germe Ve Liposuction Sonrası Kilo Verir Miyim?

Karın germe operasyonundan sonra çıkarılan doku ve alınan yağ miktarı ile orantılı olarak bir kilo azalması görülecektir. Fakat unutulmamalıdır ki ne liposuction ne de karın germe bir zayıflama yöntemi değil bir kontür ve şekillendirme yöntemidir.

Karın Germe Operasyonu Sonrası İz Kalır Mı?

Ameliyat izi sezeryan izine benzer şeklide iç çamaşırının içinde kalacak şekilde tasarlanır. 1-1.5 sene sonra kabul edilebilir hale gelir.

Erkeklere De Karın Germe Operasyonu Yapılabilir Mi?

Karın germe sadece kadınlara değil erkeklerde yapılan bir işlemdir.

Sirküler Karın Germe=belt lipektomi ve Extended Karın Germe Nedir?

Kendi isteği veya mide küçültme operasyonları sonrası aşırı kilo kaybı olan kişilerde karın ile birlikte , karın, bel ve popo bölgelerinde sarkmalar meydana gelir.germe işlemi karın ve bel bölgesinde yapıldığında extended karın germe adını alır. Karın, bel ve popoyu da kaldıracak şekilde bir germe işlemi yapıldığında belt lipektomi adı verilir. Her iki operasyonda da izler tamamen iç çamaşırı altında kalır.

“Bizimle İletişime Geçin Hayallerinizi Gerçekleştirelim.”

İletişim Formu